1952 yılında Güven Ambarı ismi altında Eminönü Yağ İskelesinde faaliyetine başlamıştır. 

O zamanlar emanet önü olarak bilinen Eminönü, bu ismi tüccarların resmi işlemlerinin yapıldığı gümrük eminliğinden almıştır. Kurucumuz her ırktan ve mezhepten tüccar ve esnafların bulundugu toptancı hallerinin yer aldığı, bu ticaret merkezinde toptancılık yaparken müşterilerinin ısrarıyla ambarcılık sektörüne girmiştir. 

20.01.1968 tarihinde Türkiye Nakliyeciler Derneğine 17.sıradan üye olmuş, o tarihten bu yana her geçen yıl büyümüştür. Bugün BOLU, KASTAMONU, SİNOP, KIRKLARELİ, TEKİRDAĞ'da Ambar Kargo hizmeti olarak binlerce müşterinin güvenini kazanmıştır. 

Ambarımız, 16 yıl süresince EREĞLİ DEMİR ÇELİK FABRİKALARI’NIN gümrükleme hizmetlerini, 25 yıl Türkiye’deki NATO KOMUTANLIĞI’NIN her türlü nakliye ve tedarik islerini, ayrıca MAKINE KİMYA SANAYİ’NİN, TÜRKIYE DEMİR ÇELİK FABRİKALARI’NIN, TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ’NİN nakliye ve tedarik islerini başarılı ve uzun süreli bir şekilde şerefle yapmıştır.

Günümüze gelindiğinde yarım asırlık tecrübeyi gerisinde bırakan Güven Ambarı (Sinop Gerze Ambarı)  müşterilerinin her türlü taşımacılık ve nakliyat hizmetlerini zamanında, güvenli bir şekilde, çağın yeniliklerine uygun alt yapısı ve genç kadrosu ile hizmete devam etmektedir.